Jak wykorzystywać beacony w biznesie?

Jak wykorzystać Beacony w biznesie?

W naszych dotychczasowych tekstach analizowaliśmy przydatność beaconów głównie pod kątem korzyści oferowanych przez tę technologię klientom. Nie zapominajmy jednak o korzyściach płynących z instalacji beaconów, które są skierowane dla firm instalujących te urządzenia.

Jak beacony mogą ułatwić w przyszłości robienie zakupów w hipermarketach?

Jak beacony mogą ułatwić robienie zakupów w hipermarketach?

Beacony są technologią przyszłości, ale w sklepach oraz hipermarketach stosowane są już dziś. W obecnej chwili służą głównie do powiadamiania klientów o dostępnych promocjach, niestety – trudno przewidzieć kierunek ich rozwoju, ponieważ jest to technologia, która ewoluuje w naprawdę zaskakujący sposób. Dlatego skupimy się na tym, do czego już dziś mogą służyć beacony.

Co to jest system mobilny?

Co to są mobilne aplikacje sprzedaży?

Mobilne systemy sprzedaży są kompleksowymi systemami informatycznymi znacznie wspomagającymi proces sprzedaży bezpośredniej. Przeznaczone są dla pracowników (przedstawicieli handlowych, dostawców itp.) wyposażonych zarówno w komputery przenośne lub terminale mobilne, jak i w tradycyjne smartfony lub tablety.

Czym jest oprogramowanie dedykowane?

Czym jest oprogramowanie dedykowane?

Oprogramowanie dedykowane jest rozwiązaniem informatycznym stworzonym dla indywidualnych potrzeb danej organizacji. Może przyjąć postać systemu informatycznego lub rozbudowanej aplikacji. W zdecydowanej większości przypadków pisane jest od podstaw dla konkretnego klienta.

Czym są beacony? Jak działa beacon?

Czym są beacony i jak beacony działają?

Beacony to mikrokomputery, funkcjonujące w technologii Bluetooth 4.0 (Bluetooth Low Energy, w skrócie BLE) działające na zasadzie transmitera fal radiowych. Współpracuje z urządzeniami funkcjonującymi w oparciu o iOS 7 lub wyższy lub Android 4.3 wzwyż. Dodatkowo urządzenie powinno mieć uruchomiony moduł Bluetooth oraz odpowiednią aplikację.

na czym polega ekspozycja interaktywna?

Na czym polega ekspozycja interaktywna?

Muzeum jest instytucją, w której gromadzi się obiekty posiadające jakąś wartość – historyczną, kulturową lub naukową. Ekspozycja interaktywna, jak łatwo się domyślić jest miejscem, gdzie tradycyjnie rozumiane eksponaty umieszcza w towarzystwie multimediów lub dodatkowych atrakcji, mających na celu przybliżenie widzowi oglądanej ekspozycji.